لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

TSMC امسال تراشه‌های ۳ نانومتری آیفون را تولید می‌کند

TSMC امسال تراشه‌های ۳ نانومتری آیفون را تولید می‌کند

کارخانه TSMC تصمیم دارد تا تراشه‌های ۳ نانومتری آیفون را از نیمه دوم سال جاری میلادی آماده تولید کند و آن‌ها را تا سال ۲۰۲۳ میلادی تحویل شرکت اپل دهد.

بر اساس گزارش وب سایت دیجی تایمز شرکت اپل تصمیم دارد تا تراشه‌های ۳ نانومتری خود که مدتی طولانی است روی تولید آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده را آماده بهره‌برداری کند و این قطعات را تا سال آینده آماده عرضه به کاربران کند.

TSMC تا پیش از این در جریان نشست با سرمایه‌گذاران که گزارش مالی آخر خود را منتشر کرده بود، اعلام کرد که به زودی تراشه‌های ۳ نانومتری خود را آماده تولید خواهد کرد. این کارخانه اعلام کرده بود که تراشه‌های سه نانومتری برای افزایش سطح پردازش و انجام وظایف سنگین در دستگاه‌های همراه تولید و آماده عرضه خواهند شد.

در جولای ۲۰۲۱ خبرگزاری دیجی تایمز اعلام کرد که مهم‌ترین تامیین‌کننده تراشه‌های آیفون‌ها تصمیم دارد تا چند ماه دیگر تجهیزات مربوط به تولید تراشه‌های ۴ نانومتری را به کار گیرد، اما اپل تصمیم به استفاده از این فناوری ندارد و به جای آن در سال ۲۰۲۲ میلادی از تراشه‌های ۳ نانومتری در آیفون‌ها استفاده می‌کند. تجهیزات مربوط به تولید تراشه ۳ نانومتری قرار است سال آینده برای تولید انبوه تراشه آیفون ۱۳ به کار رود. در این گزارش مشخص شده که TSMC تصمیم دارد تا میزان تولید تراشه‌های ۳ نانومتری را در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ از ۱۵ به ۳۰ درصد برساند که این موضوع نشان دهنده افزایش سطح تولید قطعات آیفون‌های ۲۰۲۲ است.

در حال حاضر مرحله ریخته گری تراشه مورد نظر در کارخانه TSMC انجام شده و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که نسخه‌هایی از آن آماده آزمایش و آغاز فرایند طراحی برای محصولات بوده است. اما حالا باید دید که آیا تولید این تراشه با موفقیت انجام خواهد شد یا موفقیتی در کار نخواهد بود.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420