لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

یک نسخه کم‌یاب از برد اپل ۱ به قیمت ۲۵۰ هزار دلار

یک نسخه کم‌یاب از برد اپل ۱ به قیمت ۲۵۰ هزار دلار

یک نسخه کم‌یاب از بد اپل ۱، اولین کامپیوتر ساخته شده توسط استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین در یک حراجی ۲۵۰ هزار دلار قیمت گذاری شده است.

دنیل کاتک اولین استخدامی شرکت نوپای اپل بوده است و اصالت این برد کم‌یاب را تایید کرده است و اعلام کرده که این محصول جزو محدودترین قطعاتی است که از کامپیوتر اپل ۱ که در تیراژ بسیار کمی تولید شد، به طول کامل سالم باقی مانده است و امکان خرید آن از همین حالا در حراجی وجود دارد.

علاوه بر این نسخه، یک نسخه دیگر از کامپیوتر Apple-1 که اولین محصول تولید شده توسط شرکت اپل است توسط یک کلکسیونر به نام راجر واگنر نگه‌داری می‌شده که در سال ۲۰۰۲ در فستیوال کامپیوترهای قدیمی آماده فروش شده است. واگنر نویسنده اولین کتاب آموزشی در مورد برنامه‌نویسی به زبان اسمبلی در کامپیوتر Apple II است و یکی از دوستان قدیمی استیو وزنیاک نیز هست.

در مرداد سال گذشته یک حراجی به تازگی تعدادی از محصولات کلکسیونی شرکت اپل را برای حراج گذاشته است. در این حراجی یک نسخه سالم از اولین کامپیوتر تولید شده توسط اپل با قیمت ۵۰ هزار دلار آماده فروش شده است. در این حراجی یک کامپیوتر اپل ۱، در کنار کت استیو جابز و تعدادی از یادگاری‌های ویژه از شرکت اپل نظیر دفترچه راهنمای Apple II که توسط استیو جابز امضا شده آماده فروش شده ‌اند.

حراجی RR کامپیوتر Apple-1 را با قیمت اولیه ۵۰ هزار دلار آماده فروش کرده است. البته این حراجی اعلام کرده که ارزش نهایی این محصول می‌تواند تا ۴۵۰ هزار دلار نیز برسد. جالب اینجا است که یک نسخه قابل استفاده از کامپیوتر Apple-1 در سال گذشته با قیمت ۴۵۸ هزار دلار به فروش رسید. برخی از حراجی‌ها نیز ادعا کرده‌اند که این محصول را با قیمت ۸۱۵ هزار دلار فروخته‌اند که البته در مورد این موضوع جای شک وجود دارد.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420