لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اتحادیه اروپا در مورد اجبار اپل برای ارائه سایدلود به توافق رسید

اتحادیه اروپا در مورد اجبار اپل برای ارائه سایدلود به توافق رسید

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا اخیرا برسر اجبار اپل برای توقف آنچه با عنوان انحصارطلبی از آن یاد کرده‌اند و اجبار این شرکت برای عرضه امکان سایدلود به تواقف رسیده‌اند.

بر اساس گزارش اخیر منتشر شده شورای قانون‌گذاری اتحادیه اروپا در روز جمعه اعلام کردند که طبق قوانین مربوط به بازاریابی محتوای دیجیتالی شرکت‌هایی که اقدام به محدودساز‌ی فروشگاه‌ها و منابع نرم افزاری می‌کنند باید در مدت زمانی مشخص مدل کسب و کار خود را تغییر دهند.

این قانون اپ استور و ای مسیج ارائه شده توسط شرکت اپل برای تلفن‌های هوشمند آیفون را نشانه گرفته است. با این حال شرکت‌هایی نظیر متا نیز تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت. گفتنی است که سرویس‌هایی نظیر شبکه اجتماعی فیس بوک و واتساپ نیز تحت تاثیر همین قانون باید رویه کاری خود را تغییر دهند و امکاناتی ویژه را به کاربران خود ارائه دهند.

گفتنی است که در صورت اجرایی شدن این قانون جدید پرونده چند ساله اپیک علیه اپل نیز به سرانجامی متفاوت خواهد رسید و این بار فورتنایت ممکن است بتواند به صورت قانونی همراه با سیستم پرداخت متفاوت از سرویس‌های داخلی اپل به آیفون‌ها و آیپدها بازگردد. نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا در مرحله نهایی کردن پرونده اتهام مبنی بر شکایت اسپاتیفای علیه انحصار طلبی اپل هستند.

در سال 2019، اسپاتیفای شکایتی علیه انحصار طلبی اپل به کمیسیون اروپایی ارائه داد. در این شکایت ادعا شده که اپل با اجرای قوانین اپ استور، قدرت انتخاب کاربر را محدود و موجب خاموش شدن خلاقیت و نوآوری می‌شود. همچنین اپل نقش بازیکن و داور را هم‌زمان ایفا کرده تا عمداً جلو فعالیت سایر توسعه دهندگان را بگیرد.

در پرونده اتهام نقض قوانین انحصار طلبی توسط اپل مشخص شده که این شرکت همچنین ضد رقابتی عمل کرده است. منابع مرتبط با رویترز اعلام کرده‌اند که EU به طور فعال در حال تهیه یک برگ اتهام علیه اپل بوده که احتمالاً تا قبل از تابستان برای این شرکت ارسال خواهد کرد.

احتمالاً اتحادیه اروپا برای این اتهام اپل را مجبور به پرداخت جریمه نقدی یا ارائه تغییراتی در مدل تجاری اپ استور برای کاربران اروپایی اروپا کند تا راه رقابت باز و تقویت شود.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420