لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپل به سرپیچی از قوانین کره‌ جنوبی متهم شد

اپل به سرپیچی از قوانین کره‌ جنوبی متهم شد

یکی از قانون‌گذاران کره جنوبی به تازگی شرکت اپل را به سرپیچی از قوانین این کشور متهم کرده است و اعلام کرده که اپل قوانین مربوط به آزادی توسعه‌دهندگان را نادیده می‌گیرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، جو سئویانگ لی قانون‌گذار کره جتوبی اعلام کرده که این کشور قوانینی را برای آزادی توسعه‌دهندگان تصویب کرده است که بر اساس آن شرکت‌های ارائه دهنده پلتفرم‌های نرم افزاری و سخت افزاری نمی‌توانند آن‌ّا را مجبور استفاده از یک رابط ویژه برای پرداخت‌های درون برنامه‌ای کنند. این قانون در سپتامبر ۲۰۲۱ به تصویب رسید، اما جزئیات مربوط به اینکه کدام یک از شرکت‌ها موظف به اجرا کردن آن هستند هنوز مشخص نشده است.

در این میان اپل به دولت کره جنوبی اعلام کرده که از قانون جدید کره جنوبی پیروی کرده است و طبق آن نیازی به تغییر در سیاست اپ استور ندیده است. در این میان جو سئویانگ لی اعلام کرده که دولت کره از فعالیت اپل رضایت کامل را ندارد، اپل ادعا کرده که در حال پیروی از قوانین است، اما هنوز در حال دریافت حق کمیسیون اجباری از توسعه دهندگان است. در این میان قرار است پیش‌نویس این قانون برای اجرا در اختیار مقامات اجرایی کره قرار بگیرد تا به شکلی سخت‌گیرانه‌تر روی فعالیت اپل نظارت داشته باشند.

در این میان مشخص شده که در صورت عدم رعایت قوانین جدید، شرکت‌های ارائه دهنده پلتفرم‌های نرم افزاری و سخت افزاری جریمه و تحریم خواهند شد. با این حال شیوه جریمه و تحریم اعمالی هنوز مشخص نیست و این موضوع باعث سردرگمی بسیاری از توسعه دهندگان و پلتفرم‌ها نیز شده است.

گزارش رویترز اعلام کرده که قانون جدید قرار است از فردا در اختیار مقامات اجرایی در رگولاتوری و وزارت ارتباطات کره جنوبی قرار گیرد و شرکت‌های توسعه دهنده پلتفرم‌ّها، نظیر اپل تا مارس ۲۰۲۲ وقت دارند تا به آن عمل کنند.

از طرف دیگر تیم سوئینی شب گذشته در در جریان کنفرانس جهانی «انصاف برای اکوسیستم اپلیکیشن‌ّهای موبایل» اعلام کرده بود که مقامات دولتی کشورهای مختلف باید جلوی اپل را بگیرند. این موضوع در نهایت باعث شده تا مقامات دولتی کره اظهارات منفی بیشتری نسبت به اپل داشته باشند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420