لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

زنجیره تامین قطعات آیفون ۱۳ محدودتر از آیفون ۱۲ است

زنجیره تامین قطعات آیفون ۱۳ محدودتر از آیفون ۱۲ است

۹ هفته از زمان عرضه نهایی آیفون ۱۳ گذشته است و حالا گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که آیفون ۱۳ زنجیره تامین قطعات محدودتری نسبت به آیفون ۱۲ دارد و در طول این ۹ هفته شرکت اپل نتوانسته محدودیت‌های ایجاد شده را برطرف کند.

موسسه مالی جی‌پی‌مورگان در گزارش اخیر خود که برای سرمایه‌داران و سهام‌داران شرکت‌های بزرگ منتشر می‌کند اعلام کرده که شکرت اپل برای تولید آیفون‌ ۱۳ در بسیاری از کشورهای جهان با مشکل مواجه شده است.

این موسسه برای مثال اعلام کرده که آیفون ۱۳ مینی که نسبتا کم درخواست‌ترین مدل گوشی‌های اپل در سال جاری میلادی است، با هشت هفته تاخیر آماده عرضه به کاربران می‌شود. این تاخیر برای آیفون ۱۳ که پردرخواست‌تر هست به ۱۰ روز می‌رسد و برای آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس به ۲۶ روز خواهد رسید که همچنان اعدادی شگفت‌اور و عجیب هستند.

این موسسه اعلام کرده که به طور معمول اپل ۳۵ درصد از تمامی آیفون‌های خود را در خاک آمریکا به فروش می‌رساند و این تاخیر نشان دهنده حاد بودن مشکلات اپل برسر تامین قطعات و تولید آیفون ۱۳ است. البته در برخی از نقاط دنیا همچنان تحویل آیفون ۱۳ مینی به ۱۰ تا ۱۱ روز می‌رسد، اما آیفون‌های دیگر نزدیک به یک ماه زمان برای تحویل نیاز دارند.

اپل برای تحویل آیفون ۱۳ در کشورهای چین، آلمنان و انگلستان هم با مشکل مواجه است و این موضوع به شدت در حال ضربه زدن به بازار تلفن‌ّهای هوشمند شرکت اپل است.

با وجود این مسئله موسسه جی‌پی‌مورگان تاکیید کرده که در سال گذشته شرکت اپل با این محدودیت مواجه نبود. محدودیت‌های ناشی از کرونا هر چند که سال گذشته بیشتر و آزاردهنده‌تر بودند، اما ضربه کمتری نسبت به بحران کمبود تراشه و تامین کنندگان قطعات نیمه‌هادی به بازار تلفن‌های هوشمند زدند. با این وجود موسسه جی‌پی مورگان نتیجه گرفته که میزان فروش محصولات اپل در سه ماهه منتهی به سال ۲۰۲۲ به هیچ وجه شگفت آور نباشد و شرکت اپل موفقیت زیادی در زمینه عرضه محصولات جدید در کریسمس نداشته باشد.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت