لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

فیس آیدی آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو در صورت تعویض صفحه نمایش کار نمی‌کند

فیس آیدی آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو در صورت تعویض صفحه نمایش کار نمی‌کند

بررسی‌های انجام شده حاکی از آن است که فیس آیدی آیفون ۱۳ در صورت تعویض صفحه نمایش دیگر کار نمی‌کند. این موضوع به معنای آن است که کاربران این سری از تلفن‌های هوشمند باید مراقبت بیشتری از نمایشگر کنند.

طی این بررسی‌ها مشخص شده که حتی اگر صفحه نمایش توسط ارائه دهندگان رسمی خدمات اپل نیز تعویض شود فیس آیدی آیفون ۱۳ از کار می‌افتد و عملکرد خود را از دست می‌دهد. در ویدیویی که به تازگی کانال یوتیوبی Phone Repair Guru منتشر کرده مشخص شده که تعویض صفحه نمایش، باعث از کار افتادن فیس آیدی آیفون ۱۳ می‌شود. این موضوع حتی در شرایطی که نمایشگر تایید شده شرکت اپل باشد نیز رخ خواهد داد.

در این ویدیو نمایشگر دو آیفون ۱۳ با یکدیگر عوض شدند و مشخص شد که فیس‌ آیدی باز هم از کار می‌افتد و این موضوع باعث عملکرد درست دستگاه برای باز کردن قفل سیستم عامل با اختلال مواجه خواهد شد.

تا پیش از این اپل تلاش‌هایی برای مقابله با اقدام برای تعمیر دستگاه‌ها توسط افراد غیرمجاز محدودیت‌های ویژه‌ای را اعمال کرده بود. اما حالا مشخص شده که حتی قطعات رسمی و تایید شده شرکت اپل که خود این شرکت برای ساخت محصولات جدید استفاده کرده نیز باعث عدم کارکرد درست دستگاه می‌شود. این موضوع البته ممکن است به محدودسازی تعمیرکاران غیرمجاز مربوط باشد و تعمیرکاران مجاز بتوانند از طریق روش‌هایی خاص که اپل برای آن‌ها در نظر گرفته اقدام به تعویض نمایشگر آیفون جدید کنند.

با وجود این مسئله اپل هنوز هیچ واکنشی به موضوع از کار افتادن فیس آیدی آیفون ۱۳ نشان نداده است و این موضوع احتمالا در آینده ممکن است باعث عدم امکان تعویض نمایشگر یا اقدامات تعمیراتی دیگر توسط کاربران مختلف شود و در نهایت محدودیت‌های ویژه‌ای را برای کاربران ایجاد کند. گفتنی است که شرکت اپل احتمالا در آینده نزدیک با به‌روز‌رسانی سند پشتیبانی خود محدودیت‌های ایجاد شده را مشخص کند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت