لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

تلاش تیم کوک برای افزایش سطح تولید اپل در ویتنام

تلاش تیم کوک برای افزایش سطح تولید اپل در ویتنام

تیم کوک به عنوان مدیرعامل اجرایی شرکت اپل اخیرا با نخست وزیر ویتنام در اپل پارک دیدار کرده است و طی آن تلاش کرده تا رایزنی‌های لازم برای افزایش سطح تولید اپل در ویتانام را انجام دهد.

بر اساس گزارش یکی از روزنامه‌های محلی ویتنام، نخست وزیر این کشور اعلام کرده که دولت آمادگی کامل برای همکاری با شرکت‌های آمریکایی نظیر اپل را دارا است و از طریق سرمایه‌گذاری منصفانه می‌توان سطح تولیدات محصولاتی چون آیفون را در این کشور افزایش داد.

ویتنام دارای ۳۱ کموانی تولیدی کلیدی با مجموع ۱۶۰ هزار کارگر است که در زمینه تولید و اسمبل محصولات الکترونیکی برای شرکت‌های آمریکایی نظیر اپل فعالیت می‌کنند. اپل در سال‌های گذشته تلاش کرده تا انحصار تولید محصولات خود را از چین به سمت ویتنام و هند سوق دهد.

بر همین اساس اپل در گذشته به دنبال تولید انبوه ایرپاد در ویتنام بوده است. تا پیش از این دو تأمین کننده اصلی شرکت اپل با نام‌های Goertek و Luxshare در حال جمع آوری حمایت‌های مالی برای افزایش سطح تولید ایرپاد در خاک ویتنام بوده‌اند که در نتیجه آن شرکت اپل موفق شد تا ایرپادهای بیشتری را خارج از خاک چین تولید کند.

علاوه بر این نزدیک به سه سال پیش کارخانه تولید آیپد و مک بوک توسط Fukang Technology توسعه یافته و در استان شمالی ویتنام «باک گیانگ» مستقر شد که این کارخانه توانست هشت میلیون لپ تاپ و تبلت را به طور سالیانه برای اپل تولید کند.

همچنین در نوامبر سال ۲۰۱۸ اپل از فاکس کان درخواست کرده بود که تولید مجموعه مک بوک و آیپد خود را از چین به ویتنام منتقل کند.

در طول سال‌های گذشته شرکت‌های تولید کننده بزرگ مثل فاکس کان، پگاترون و «کامپال الکترونیک» که زنجیره تأمین اپل هستند، به دلیل کم شدن اعتماد به چین و ایجاد تنوع در زنجیره تأمین خود و جلوگیری از ریسک جنگ تجاری بین چین و آمریکا به دنبال تولیدات خود در ویتنام بوده‌اند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت