لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

Homebrew چیست؟ معرفی یک پکیج منیجر برای کاربران حرفه‌ای مک

Homebrew چیست؟ معرفی یک پکیج منیجر برای کاربران حرفه‌ای مک

سیستم عامل مک به گونه‌ای توسعه داده شده تا کاربران عادی و کاربران حرفه‌ای هم‌زمان بتوانند کارهای مختلف مورد نظر خود را انجام دهند و از آن لذت ببرند. استفاده از پکیج منیجر در مک یا همان سامانه مدیریت بسته برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای یک ابزار مهم به حساب میاید.

پکیج منیجر را به صورت خلاصه می‌توان به عنوان پایگاه داده‌ای معرفی کرد که حاوی نسخه‌های مختلفی از بسته‌های نرم‌افزاری مختلف است که معمولاً اطلاعات کاملی از هر نرم افزار را در خود جای داده‌اند. این ابزارها می‌توانند با اتصال به مخازن پیش‌فرض یا تنظیم شده، به برنامه‌ها و نرم‌افزارهای بیشتری دسترسی داشته باشند.

پکیج منیجرها معمولاً بدون رابط گرافیکی عرضه می‌شوند و صرفاً با دستورهای ویژه‌ای که از طریق ترمینال و دستور خطی کار می‌کنند. البته این موضوع عمومی نیست و ممکن است برای پکیج منیجرها رابط کاربری نیز ساخته شده باشد.

کاربران معمولاً برای استفاده‌های عادی و روزمره نیازی به پکیج منیجر در مک ندارند، با این حال انجام برخی از کارها و دسترسی به نرم‌افزارهای خاص نیاز به پکیج منیجر برای نصب دارد. در این مطلب با استفاده از Homebrew را به عنوان یک پکیج منیجر در سیستم عامل مک به شما پیشنهاد می‌دهیم. 

پکیج منیجیر برای مک| Homebrew چیست؟

 Homebrew یا هوم‌برو یک نرم افزار مدیریت بسته متن باز است که برای سیستم عامل مک و توزیع‌های لینوکسی و بر پایه زبانRuby توسعه داده شده است. این مدیریت بسته در گام ابتدایی برای ارائه تجربه‌ای مناسب به کاربران لینوکس که از کامپیوتر مک استفاده می‌کنند توسعه داده شد.

هوم‌برو به دلیل سادگی در استفاده و دستورهای خطی خود توسط بسیاری از توسعه دهندگان و کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم افزار همانند اکثر پکیج منیجرهای مشابه از رابط کاربری خطی بدون رابط گرافیکی استفاده می‌کند و کافی است از طریق ترمینال مک به آن دسترسی داشته باشید. 

نصب هوم‌برو روی کامپیوترهای مک

دستورهای متنی برای نصب هوم‌برو در مک داخل وب سایت رسمی و صفحه گیت هاب آن ارائه شده است و کافی است آن را با دسترسی ریشه در ترمینال وارد کنید:

وب سایت هوم‌برو:

https://brew.sh/

نصب هوم‌برو در حالت عادی در مک از طریق گیت هاب: 

/bin/bash -c “$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)”

هوم‌برو در مکM

هوم‌برو می‌تواند نرم‌افزارهای X86 را از طریق روزتا 2 روی کامپیوترهای مکM1 اجرا کند. استفاده از مکM1 در شرایطی که هنوز خیلی از نرم افزارها برای انها معادل سازی نشده، در کنار هوم‌برو می‌تواند بسیاری از محدودیت‌های ایجاد شده را از سر راه بردارد.

اگر از مک M1 استفاده می‌کنید و به دنبال یک نرم افزار کاربردی می‌گردید که نسخه بومی آن برای پردازنده دستگاه شما توسعه نیافته می‌توانید از معادل‌هایی که در هوم‌برو توسعه داده شده استفاده کنید. 

 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420