لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

مک‌های آینده مجهز به تراشه ۳ نانومتری اپل سیلیکون خواهند شد

مک‌های آینده مجهز به تراشه ۳ نانومتری اپل سیلیکون خواهند شد

برخی گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که اپل قصد دارد در کامپیوترهای مک‌ نسل‌های بعدی از تراشه ۳ نانومتری با حداکثر ۴۰ هسته استفاده کند.

Wayne Ma گزارشگر نشریه فناوری The Information، به تازگی جزئیات ادعا شده‌ای از تراشه‌های اپل اسیلیکون ۳ نانومتری به اشتراک گذاشته که جانشین تراشه‌های نسل اول M1، M1 Pro و M1 Max با فناوری ۵ نانومتری خواهد شد.

بنابر ادعای این گزارش، اپل و کارخانه TSMC قصد دارند که نسل دوم تراشه اپل سیلیکون را با استفاده از یک نسخه پیشرفته فرایند ۵ نانومتری تولید کنند. تراشه‌های جدید ظاهرا دارای دو قالب خواهند بود که هسته‌های بیشتری را در خود جای خواهند داد.

همان‌طور که در این گزارش اشاره شده، تراشه‌های جدید در مک بوک پروهای آینده و کامپیوترهای مک دسکتاپ به کار خواهند رفت.

اپل همچنین قصد دارد جهش بسیار بزرگی با تراشه‌های نسل سوم خود داشته باشد، برخی از این تراشه‌ها با فرایند ۳ نانومتری TSMC تولید و مجهز به ۴ قالب و حداکثر ۴۰ هسته خواهند شد.

در مقایسه، تراشه M1 مجهز به یک پردازنده مرکزی با هشت هسته و تراشه‌های M1 پرو و مکس مجهز به CPU با ۱۰ هسته هستند، در حالی که مک پرو پیشرفته و رده بالای اپل را می‌توان با پردازنده Xeon W اینتل با حداکثر ۲۸ هسته کانفیگ کرد.

در این گزارش ذکر شده که انتظار می‌رود TSMC تا سال ۲۰۲۳ در آیفون و مک تراشه‌های ۳ نانومتری به کار ببرد. نسل سوم تراشه‌ها با کدهای Ibiza، Lobos و Palma نام‌گذاری می‌شوند و احتمالا در اولین مک‌های رده بالا از جمله مدل‌های مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی رونمایی خواهند شد. گفته شده تراشه‌های نسل سوم با قدرت کمتر، برای مک بوک ایر آینده استفاده خواهند شد.

همان‌طور که در این گزارش اشاره شده، در مک پرو بعدی از تراشه M1 مکس متفاوتی با حداقل دو قالب به عنوان بخشی از تراشه‌های نسل اول اپل سیلیکون استفاده خواهد شد.

 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420