لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپل برای تولید مک هم با چالش کمبود تراشه مواجه خواهد شد

اپل برای تولید مک هم با چالش کمبود تراشه مواجه خواهد شد

گزارش منتشر شده در روز گذشته حاکی از آن بود که شرکت اپل تصمیم دارد تا میزان تولید آیپدها را برای افزایش تولید آیفون‌ها کاهش خواهد داد و حالا مشخص شده که شرکت اپل مجبور است تا تولید مک بوک‌ها را نیز به دلیل کمبود تراشه در سراسر جهان کاهش دهد.

بر اساس گزارش منتشر شده در «مرکز خبرپراکنی بریتانیا» شرکت اپل احتمالا برای فصل تعطیلات پایان سال ۲۰۲۱ میلادی با چالش تولید انبوه مک مواجه خواهد شد. مک بوک‌ها از تراشه‌های مبتنی بر معماری ARM استفاده می‌کنند و بحران جهانی کمبود تراشه روی تولید بسیاری از محصولات هوشمند تاثیرگذاشته و حالا شرکت اپل نیز با این چالش دست و پنجه نرم می‌کند.

چالش کمبود تراشه به این دلیل است که سطح عرضه و تقاضا برای تولید محصولات الکترونیکی هوشمند بالا رفته و کارخانه‌های فعال در حوزه تولید ریزپردازنده‌ها توان پاسخگویی به این سطح از تولید را ندارند. بحران کرونا و موارد دیگر نیز به عدم توان این شرکت‌ها برای تولید انبوه محصولات مختلف دامن زده است.

در این میان، شرکت اپل نیز با چالش‌هایی ویژه مواجه شده است. فصل تعطیلات کریسمس معمولا اوج فروش بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه تولید محصولات هوشمند است و حالا بحران جهانی تراشه می‌تواند روی روند عرضه این محصولات تاثیر بسیار منفی بگذارد، تا حدی که شرکت اپل توان پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار را نداشته باشد و حتی برای برخی از محصولاتش در کشورهای گوناگون بازار سیاه برای عرضه محصولات با قمیت بالا ایجاد شود.

این بحران البته فقط و فقط برای اپل نبوده و بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز با آن مواجه هستند. برای مثال، مدیر شرکت اینتل نیز در ژوئن ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که این بحران برای بسیاری از کسب و کارها شامل ضرر خواهد شد و هر چه زمان می‌گذرد به جای اینکه بهتر شود، این بحران بدتر و آزاردهنده‌تر خواهد شد. همچنین سامون سگارز مدیر عامل ARM نیز اعلام کرده که کریسمس ۲۰۲۱ یکی از پرچالش‌ترین دوره‌ها برای شرکت اپل در این زمینه خواهد بود.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت