لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اولین نسخه هسته لینوکس به صورت بتا روی کامپیوترهای اپل سیلیکون اجرا شد

اولین نسخه هسته لینوکس به صورت بتا روی کامپیوترهای اپل سیلیکون اجرا شد

توسعه دهندگان به تازگی توانسته‌اند هسته لینوکس را به صورت نسخه‌های بتا در کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون اجرا کنند و تست‌های اولیه مربوط به آن را انجام دهند.

توسعه دهنده این ابزار در حقیقت همان شرکت کورلیوم است که تا پیش از این با پرونده‌های قانونی مهمی از طرف شرکت اپل مواجه شده بودند. این شرکت به توسعه ابزارهای اجرای سیستم عامل‌های توسعه داده شده توسط شرکت اپل روی کامپیوترهای مختلف مشهور است و حالا لینوکس را روی کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های اختصاصی این شرکت که بر پایه معماری ARM هستند اجرا کرده است.

کاربرانی که کامپیوترهای مک مبتنی بر اپل سیلیکون را خریداری کرده‌اند می‌توانند از همین حالا اقدام به دانلود و نصب نسخه بتای لینوکس توسعه داده شده توسط این شرکت از طریق وب‌سایت رسمی آن‌ها کنند. اجرای هسته لینوکس به منزله آن است که به زودی بسیاری از توزیع‌های لینوکس و سیستم عامل‌های پر استفاده متن باز می‌توانند روی کامپیوترهای تولید شده با پردازنده‌های منحصر به فرد M1 دانلود و نصب باشند و کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کند.

اولین نسخه هسته لینوکس به صورت بتا روی کامپیوترهای اپل سیلیکون اجرا شد

 شرکت یاد شده تائید کرده که هسته لینوکس بتای اخیر به طور کامل با مک بوک ایر و مک بوک پرو ۱۳ اینچ با تراشهM1 سازگاری کامل دارد و از طرف دیگر کاربرانی که مک مینی مبتنی بر اپل سیلیکون را خریداری کرده‌اند نیز بدون هیچ محدودیتی می‌توانند، این نرم افزار و در آینده توزیع‌های لینوکسی مبتنی بر این مک بوک‌های مخصوص و انحصاری را در اختیار عموم قرار دهند.

البته ذکر این نکته ضروری است که کاربران هنوز برای اجرای نسخه‌های نهایی نرم افزارهای بومی قابل اجرا در کامپیوترهای اخیر توسعه یافته توسط شرکت اپل زمان زیادی لازم است و کاربران باید برای دریافت نسخه‌های نهایی و بدون مشکل کاربردی در کامپیوترهای اپل سیلیکون کمی بیشتر صبر کنند تا بتوانند به صورت عادی و با روندی کاربردی از این کامپیوترها به صورت ویژه استفاده کنند.

بسیاری از توسعه دهندگان از همین حالا اقدام انتشار نسخه‌های ویژه نرم افزارهای خود برای اجرای بومی در کامپیوترهای اپل می‌کردند با این حال هنوز بسیاری از نرم افزارها برای اجرا در این نسخه‌های جدید از کامپیوترهای مرگ آماده عرضه شد و کاربران به صورت عمومی و نسخه‌های نهایی بدون وارد نشده‌اند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت