لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

تأثیر کرونا روی فروش آیپد و آیفون چگونه بوده است؟

تأثیر کرونا روی فروش آیپد و آیفون چگونه بوده است؟

 اپل به تازگی آخرین گزارش مالی خود در سال 2020 میلادی را منتشر کرده و حالا مشخص شده که کرونا چه تأثیری روی فروش آیپد و آیفون گذاشته است.

بر اساس این گزارش مالی که روی فروش محصولات اپل در بازه جولای، اوت و سپتامبر 2020 متمرکز بوده، اپل اذعان کرده که فروش آیفون به طرز قابل توجهی به خاطر شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است، با این حال در وجه مقابل، فروش آیپد به خاطر شیوع کرونا و افزایش تمایل برای انجام دادن همیشگی کارها به صورت آنلاین و دورکاری، افزایش قابل توجهی داشته است.

شیوع کرونا درآمد حاصل از فروش آیفون‌ها را در سال مالی 2020 کاهش داده است. در حقیقت اپل تنها 26.44 میلیارد دلار در سه ماهه سوم این سال آیفون فروخته که 20.7 درصد نسبت به بازه مشابه در سال قبل کمتر بوده است. اپل در طول کل سال 2019 نزدیک به 137.8 میلیارد دلار آیفون فروخته بود.

در مقابل فروش آیفون، فروش آیپدها در سال 2020 به طرز قابل توجهی بیشتری بوده است. اپل در اوایل این سال از آیپد پرو نسل 4 با پردازنده A14 و لنز LiDAR رونمایی کرد. در میانه‌های این سال، آیپد نسل هشتم و آیپد ایر 4 نیز آماده عرضه شدند و در مجموع شرکت اپل در جریان سه ماهه سوم سال 2020 نزدیک به 9.03 میلیارد دلار آیپدهای بیشتری را برای مدارس و موسسه‌های آموزشی عرضه کرد.

اپل در نهایت در این بازه زمانی 23.72 میلیارد دلار آیپد را فروخته و46 درصد رشد را در این بازه تجربه کرده است. اپل امید دارد که فروش آیپدها در سال 2021 نیز از این میزان فراتر رود و در آینده این شرکت بتواند تبلت‌های بیشتری را آماده عرضه به بازار جهانی کند. شیوع کرونا هر چند که باعث کاهش فروش آیفون‌ها شده، اما اپل با عرضه قابلیت 5G توانسته شوق بیشتری برای خرید آیفون‌های جدید ایجاد کند و کاربران را به خرید این محصولات تشویق کند. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت