لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

حذف ایرپورت‌ها: اقدامی اشتباه در بدترین زمان ممکن

حذف ایرپورت‌ها: اقدامی اشتباه در بدترین زمان ممکن

روز گذشته شرکت اپل به صورت رسمی اعلام کرد که روند تولید انبوه سری محصولات ایرپورت را متوقف می‌کند.

این محصولات شامل ایرپورت اکسپرس، ایرپورت اکستریم و ایرپورت تایم کپسول می‌شدند و اپل تصمیم گرفته تا این محصولات را دیگر تولید نکند که همین مسئله از دیدگاه تحلیلگران اقدامی اشتباه در بدترین زمان ممکن تلقی شده است.

اپل از اوایل سال 2018 میلادی از اسپیکر هوشمند اختصاصی خود با عنوان هوم پاد رونمایی کرد. با وجود اینکه اپل هوم پاد را به چشم یکی از موفق‌ترین محصولات خود می‌دید، این محصول در چند ماه اخیر موفق به کسب توجه کاربران و خریداران نشده است. تحلیلگران ادعا می‌کنند که عدم توجه به هوم پاد به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در این اسپیکر و همچنین عدم بازدهی قابل توجه دستیار هوشمند سیری بوده است.

سیری از یک طرف در مقایسه با دستیارهای هوشمند صوتی دیگر، توان کمتری برای پاسخگویی به درخواست‌های کاربران را دارد. و از طرف دیگر، هوم پاد تنها از طریق سرویس‌های توسعه داده شده توسط اپل نظیر AirPlay و Apple Music و غیره قابل استفاده است.

همین مسئله باعث شد تا سری محصولات ایرپورت، و به خصوص در میان آن‌ها ایرپورت تایم کپسول به‌عنوان یک ابزار مفید و کاربردی برای استفاده از هوم پاد توسط طرفداران اکو سیستم اپل به حساب بیاید. کاربران با استفاده از ایرپورت تایم کپسول، می‌توانند موسیقی‌های خود را در آن ذخیره کنند و در نهایت آن را برای پخش آسان‌تر موسیقی‌ها در هوم پاد به کار گیرند.

به نظر می‌رسد که سری محصولات ایرپورت، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات اپل درزمینهٔ تکمیل اکوسیستم این کمپانی به حساب میاید. این در حالی است که اپل با حذف این سری محصولات ممکن است به فروش هوم پاد ضربه بزند.

البته لازم به یادآوری است که اپل شاید در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان WWDC 2018 از محصولی جدید با کاربری بهینه‌تر، به‌عنوان جایگزینی برای ایرپورت‌ها رونمایی کند تا اکوسیستم خود را به صورت بهینه‌تری توسعه دهد. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت