لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

بوت کمپ دوازده ساله شد

بوت کمپ دوازده ساله شد

شرکت اپل در آوریل سال 2006 قابلیت نصب سیستم عامل ویندوز را از طریق بوت کمپ به کامپیوترهای مک آورد.

تا پیش از این سیاست‌های اپل، امکان نصب عادی سیستم عامل ویندوز روی دستگاه‌های مک را محدود کرده بودند و کاربران تنها اجازه استفاده از سیستم عامل اختصاصی اپل را داشتند. اما اپل از سال 2006، سیاست انحصاری خود در مورد سیستم عامل مک را کنار گذاشت و به کاربران اجازه داد تا ویندوز را به صورت عادی روی مک بوک‌ها و آیمک‌ها نصب کنند.

Mac OS X “Leopard” که در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان معرفی شده بود، به طور رسمی اولین سیستم عامل توسعه داده توسط اپل به حساب میامد که با سازگاری کامل از سیستم عامل ویندوز توسعه داده شده بود و کاربران می‌توانستند از طریق آن ویندوز XP را روی دستگاه خود نصب کنند.

اپل در گذشته رابطه‌ای خصمانه با مایکروسافت داشته است و در طول چهل سال فعالیت خود، بارها و بارها با این کمپانی در کشمکش‌های حقوقی و تجاری بوده است. در میان سال‌های دهه 1980 تا 1990 میلادی، اپل بارها به دلیل موارد تقلید شده از مک در سیستم عامل ویندوز، از مایکروسافت شکایت کرده بود.

از طرف دیگر، استیو جابز به عنوان مدیر عامل اپل، حتی پس از پایان این کشمکش‌ها، حاضر به ارائه خدمات به کاربران ویندوز نبود. یکی از مثال‌های مهم برای درک میزان خشم جابز نسبت به مایکروسافت، توسعه آیتیونز برای ویندوز بود. در سال 2001 اپل آیپاد را به عنوان یکی از قدرتمندترین پخش کننده‌های موسیقی ارائه داد که تنها از طریق نرم افزار آیتیونز امکان کارکرد را داشت.در این میان بسیاری از مدیران اپل از جابز خواسته بودند تا نسخه‌ای خاص از آیتیونز را برای ویندوز ارائه دهد که البته با مخالفت شدید جابز مواجه می‌شدند.

اما پس از گذشت مدتی کوتاه، سیاست‌های اپل نسبت به ویندوز و کاربران این سیستم عامل تغییر کرد و این کمپانی بسیاری از سرویس‌های خود را برای کاربران ویندوز ارائه داد. علاوه بر این، قابلیت نصب ویندوز در کامپیوترهای مک، از جمله نتایج همین تغییرات به حساب میاید که دست کاربران کامپیوترهای مک را در استفاده از ویندوز باز می‌کرد. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت