لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

نحوه مسدود کردن دسترسی لوکیشن وب‌سایت‌ها در آیفون و آیپد

نحوه مسدود کردن دسترسی لوکیشن وب‌سایت‌ها در آیفون و آیپد

در این مطلب روش درست محدود کردن دسترسی لوکیشن وب سایت‌هایی که تا پیش از این آن‌ها را تائید کرده‌اید را یاد بگیرید.

بسیاری اوقات پیش آمده که هنگام بازدید از یک وب‌سایت، از طریق آیفون یا آیپد متوجه پیامی مبنی بر درخواست دسترسی به مکان می‌شوید. گرچه این درخواست برای عملکرد سایت بر مبنای نقشه یا تحویل سرویس ضروری است؛ ولی در اکثر مواقع چنین نیست. شما می‌توانید با کمک مرورگر سافاری دسترسی به مکان را در آیفون و آیپد مسدود کنید.

مشابه نحوه نصب اپلیکیشن‌ها روی آیفون و آیپد که دسترسی به لوکیشن کاربر برای باز کردن ایمن قابلیت‌ها یا نشان دادن تبلیغات شخصی درخواست می‌شود، وب‌سایت‌ها گاهی اوقات برای انجام کارها دسترسی به موقعیت مکانی شما را نیاز دارند.

تصور کنید وب اپلیکیشن یک سرویس درخواست خودروی اینترنتی مثل اسنپ یا تپ‌سی را روی آیفون فعال کرده‌اید و حالا نمی‌خواهید که این وب اپلیکیشن‌ها به لوکیشن شما دسترسی داشته باشند.

در سافاری وقتی وب‌سایتی سعی در دسترسی به لوکیشن کاربر دارد یک پنجره باز می‌شود و به شما حق انتخاب می‌دهد که آن را تائید یا رد کنید. اما ممکن است برخی وب‌سایت‌ها پنجره را به کاربر نشان ندهند و به این صورت حق انتخاب را از شما خواهند گرفت.

در این مقاله چگونگی مسدود کردن دسترسی به لوکیشن را در وب‌سایت‌ها آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه دسترسی به مکان کاربر را در وب‌سایت‌ها روی آیفون یا آیپد مسدود کنیم؟

مسدود کردن دسترسی یک وب‌سایت به موقعیت مکانی کاربر به‌آسانی انجام می‌شود، نحوه انجام آن در سافاری آیفون و آیپد به شیوه زیر است:

  • 1.اپلیکیشن سافاری را آیفون یا آیپد باز کنید
  • 2.وب‌سایتی را باز کنید که می‌خواهید دسترسی به لوکیشن را در آن مسدود کنید. سپس روی آیکون «Aa» در سمت چپ نوار آدرس ضربه بزنید.
  • 3.حالا شما به گزینه‌های مرتبط با مرورگر دسترسی پیدا می‌کنید. برای تغییر پیکربندی سافاری در وب‌سایت مورد نظر روی گزینه « Website Settings» ضربه بزنید
  • 4.در انتهای این منو گزینه Location را پیدا کنید. به‌طور پیش فرض برای ارائه پنجره باز شو روی Ask تنظیم شده ولی با ضربه زدن آن را در تنظیمات تغییر دهید
  • 5.سپس گزینه Deny را انتخاب و روی Done در قسمت بالای منو سمت راست ضربه زده تا ذخیره شود

حالا با ورود به این وب‌سایت پیام دسترسی به سایت برای شما مسدود شده است. با همین روش می‌توانید تمام وبسایت‌های مورد نظر خود را روی مسدود شدن پیام دسترسی به لوکیشن تنظیم کنید.

لازم به ذکر است این روش فقط برای مرورگر سافاری جواب می‌دهد و برای سایر مرورگرها می‌توانید با رفتن به Settings > Privacy > Location دسترسی کل را رد کنید.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420