لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

آموزش: روش‌ سریع برای غیرفعال کردن تاچ آیدی و فیس آیدی از طریق سیری

آموزش: روش‌ سریع برای غیرفعال کردن تاچ آیدی و فیس آیدی از طریق سیری

 سیستم احراز هویت بیومتریک اپل که در دو نوع مبتنی بر اثر انگشت و تشخیص چهره ارائه شده است، امنیت بسیار بالایی دارد و در عین سرعت عملکرد بسیار بالایی دارند تا امنیت بالا اخلالی در سرعت کار با دستگاه‌ها ایجاد نکند.

این در حالی است که در برخی از موارد ممکن است نیاز به غیرفعال کردن آن‌ها داشته باشید. احراز هویت بیومتریک ممکن است در زمانی که کاربر هشیاری کامل را برای کار با دستگاه را نداشته باشد، اطلاعات دستگاه را در اختیار افراد دیگر قرار دهد. برای مثال افراد ناشناس می‌توانند انگشت کاربر را به زور یا زمانی که کاربر خواب یا بی‌هوش است روی سنسور تاچ آیدی قرار دهد و به تمامی موارد ارائه شده در آیفون دسترسی داشته باشد.

همین مسئله باعث می‌شود تا برای برخی از موارد امنیتی نیاز به غیرفعال کردن سیستم احراز هویت بیومتریک به صورت موقت داشته باشید.

غیرفعال کردن تاچ آیدی یا فیس آیدی از طریق سیری:

دستیار هوشمند صوتی سیری می‌توانید با یک جمله بسیار ساده سیستم احراز هویت بیومتریک را غیر فعال کند. برای این کار کافی است جمله Whose iPhone is this? را به سیری بگویید تا ضمن نشان دادن نام و عکس صاحب اصلی دستگاه، فیس آیدی یا تاچ آیدی آن غیر فعال شود.

پس از غیر فعال کردن فیس آیدی و تاچ آیدی، دستگاه تنها از طریق وارد کردن رمز عبور قابل استفاده خواهد بود و نمی‌توان با استفاده از سیستم احراز هویت و به صورت معمول آن را باز کرد.

نکته مهم:

برای انجام این کار در آیپدهای نیز باید از جمله Whose iPhone is this? استفاده کنید و جمله مشابه با کلمه iPad به دلایلی نامعلوم کار نمی‌کند. اپل هنوز نیز برای غیر فعال کردن سیستم احراز هویت بیومتریک ارائه شده در آیپدها با استفاده از جمله Whose iPad is this? تمهیداتی در نظر نگرفته است.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2022 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت