لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

ویدیوی تبلیغاتی اپل در مورد ردیابی اپلیکیشن‌ها و حریم خصوصی


شرکت اپل به تازگی یک ویدیوی تبلیغاتی را در مورد قابلیت مسدودسازی اپلیکیشن‌ها و حریم خصوصی کاربران منتشر کرده است. در این ویدیو اپل به شکلی بصری آنچه در زمان ردیابی اپلیکیشن‌ها رخ می‌دهد را به شکل نمادین نشان می‌دهد.

اپلیکیشن‌ها به طور دائم رفتارهای کاربران را رصد می‌کنند و از آن طریق یک پروفایل ویژه از مجموعه اطلاعات کاربران را ایجاد می‌کنند. این پروفایل‌ها به عنوان یک محصول به شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی فروخته می‌شود تا آن‌ها بتوانند تبلیغات خود را به صورت هوشمند در اختیار کاربران قرار دهند. در حقیقت شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی که مشتری اصلی اطلاعات شخصی کاربران هستند ممکن است افراد مختلف را حتی بهتر از خودشان بشناسند و بدانند که آن‌ها دقیقا از چه چیز خوششان می‌اید و حاضر به خرید چه کالا یا خدماتی هستند.

همین مسئله موضوع اصلی ویدوی تبلیغاتی جدید شرکت اپل است که در آن به کاربران نشان داده که در صورت آزاد گذاشتن اپلیکیشن‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات در حقیقت افراد زیادی را در زندگی شخصی خود وارد کرده و آن‌ها را به سرک کشیدن در تمامی ابعاد زندگی دعوت کرده‌اند.

اپل از آی او اس ۱۴.۵ امکان مسدودسازی و مدیریت اپلیکیشن‌ها در زمینه جمع‌آوری اطلاعات شخصی را به کاربران ارائه داد. کاربران می‌توانند خودشان انتخاب کنند که کدام اپلیکیشن رفتار شخصی آن‌ها در دنیای دیجیتال را ردیابی کند و کدام اپلیکیشن آن‌ها را ردیابی نکند. این موضوع به طور کامل به اختیار خود کاربران قرار داده شده است. با این حال موضوع اصلی این است که آیا کاربران حاضر به آزاد گذاشتن اپلیکیشن‌ها هستند یا این امکان را در آن‌ها مسدود خواهند کرد.؟

پاسخ این سوال هرچه باشد نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که درصد بالایی از کاربران قابلیت مسدودسازی اپلیکیشن‌ها برای ردیابی اطلاعات شخصی را فعال می‌کنند تا از آن طریق حریم خصوصی خود ایمن‌تر کنند.

عرضه این قابلیت تا به امروز با شکایت و ابراز نارضایتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی و از جمله ان‌ها فیس بوک مواجه شده است که البته همچنان رضایت کاربران را به خود جلب کرده است.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373