لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

کمیته محیط زیست انگلستان به عمر مفید محصولات اپل گلایه کرد

کمیته محیط زیست انگلستان به عمر مفید محصولات اپل گلایه کرد

 طبق یک گزارش طولانی منتشر شده کمیته محیط زیست انگلستان ضمن گلایه به عمر مفید محصولات اپل، اظهار کرد که شرکت‌های فناوری مثل اپل در تولید زباله‌های الکترونیکی سهیم هستند.

کمیته اشاره کرده که این شرکت‌ها با سخت کردن امکان تعمیر وسایل و هزینه بالایی که برای رفع مشکلات و عیب یابی از راه‌های تائید شده در نظر می‌گیرند عملاً موجب می‌شوند تا کاربران برای صرفه جویی در وقت و هزینه به‌جای تعمیر، دستگاه جدیدی خریداری کنند.

در خلاصه‌ای از گزارش نوشته شده که اپل قطعات سخت افزاری را طوری به هم چسبانده و لحیم می‌کند که امکان تعمیر دستگاه‌ها تقریباً سخت و دشوار می‌شود همچنین هزینه تعمیرات هم بسیار بالاست. این روند موجب کاهش عمر مفید محصولات اپل شده و بر خلاف سابقه طولانی مهندسی در انگلستان است که باید متوقف شود.

اپل در پاسخ به کمیته محیط زیست انگلستان در ارتباط با عمر مفید محصولات خود بیانیه‌ای در سایت و نشریه The Guardian منتشر و اظهار کرد گزارش این کمیته حیرت انگیز و البته مأیوس کننده بود در حالی که اپل تعهدات مربوط به صنعت پیشرو که منجر به حفظ محیط زیست می‌شود را همواره با صدایی رسا تبلیغ می‌کند. بخشی از بیانیه اپل در زیر ارائه شده است.

ما از گزارش کمیته محیط زیست انگلستان شگفت زده و مأیوس شدیم زیرا هیچ یک از تلاش‌های اپل برای صرفه جویی در منابع و محافظت از سیاره‌ای که همه در آن سهیم هستیم را منعکس نمی‌کند.

اکنون گزینه‌های بیشتری برای مشتریان وجود دارد که امکان خرید و فروش، بازیافت و تعمیرات باکیفیت و بی‌خطر نسبت به قبل بیشتر شده است، ضمن اینکه در میان اجزای اصلی آخرین مدل‌های اپل واچ، آیپد و آیفون از مواد بازیافتی استفاده شده است.

ما به کار کردن با کمیته محیط زیست و دولت انگلستان و ارائه مستند سازی تعهدات صنعت پیشرو اپل ادامه خواهیم داد و از تلاش‌های خود برای ایجاد اقتصاد پاک و سیاره‌ای سالم برای نسل‌های آینده حمایت خواهیم کرد.

 

کمیته گفته که مدل تجاری فعلی برای وسایل الکترونیک وابسته به مصرف مداوم و فرهنگ دور ریختنی و تولید محصولات با عمر کوتاه است و شرکت‌ها باید با ساختن محصولات با عمر بیشتر و سازگار با محیط زیست پیشگام شوند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت