لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

طراحی داخلی مک بوک M1 شبیه به مدل های مبتنی بر اینتل است

طراحی داخلی مک بوک M1 شبیه به مدل های مبتنی بر اینتل است

 وب سایت iFixit به تازگی اقدام به بازگشایی مک بوک ایر و پرو 2020 کرده و سخت افزار آنها را مورد بررسی قرار داده است. در بررسی های این وب سایت مشخص شده که طراحی داخلی مک بوک M1 تفاوت زیادی با مدل های مبتنی بر پردازنده های اینتل ندارد.

iFixit تایید کرده که اپل همچنان از همان استاندارد مشخص خود برای طراحی داخلی مک بوک M1 استفاده کرده که تا پیش از این نیز برای تولید مک بوک های مبتنی بر پردازنده های اینتل به کار میگرفت. در حقیقت نحوه چیدمان قطعاتی نظیر پردازنده، فن و دیگر اجرای سیستم خنک کننده در کنار سیستم کلی برد مرکزی همگی از یک الگوی خاص پیروی میکنند و اپل تغییری در روند طراحی داخلی دستگاه های خود اعمال نکرده است. 

از طرف دیگر این طراحی مشابه، صرفا به مک بوک های پروی مبتنی بر پردازنده های M1 و اینتل محدود نمیشود و مک بوک ایر M1 نیز با مدل های اینتلی خود تفاوت زیادی ندارد. تنها تفاوت طراحی داخلی مک بوک ایر 2020 با پردازنده های اپل سیلیکون و اینتل در تعبیه فن محدود میشود. به این صورت که مک بوک های مبتنی بر تراشه اینتل مجهز به فن هستند، اما دستگاه های دارای تراشه اختصاصی اپل فاقد سیستم خنک کننده اکتیو هستند.

علاوه بر این، iFixit تاکیید کرده که اپل با وجوداستفاده از تراشه های انحصاری خود، هیچ تغییر مهم دیگری را در مک بوک ها اعمال نکرده و به نظر میرسد که هدف اپل صرفا حذف پردازنده های اینتل و استفاده از تراشه های انحصاری بوده است.

مک بوک M1 در دو مدل ایر و پرو آماده عرضه شده اند که از لحاظ بازدهی و پردازش در وضعیت بهینه تری نسبت به دستگاه های مشابه با پردازنده های اینتل قرار دارند. اپل تصمیم دارد تا در سال های آینده روند استفاده از پردازنده های اینتل را متوقف کند و تمام دستگاه های خود را با طراحی اختصاصی خودش تولید کند. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373