لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اجرای ویندوز ۱۱ روی مک از طریق پارالل دسکتاپ ممکن خواهد شد

اجرای ویندوز ۱۱ روی مک از طریق پارالل دسکتاپ ممکن خواهد شد

توسعه دهندگان پارالل دسکتاپ تلاش دارند تا در آینده نزدیک امکان اجرای ویندوز ۱۱ را روی مک فراهم آورند.

در نسخه‌های Insider Preview ویندوز ۱۱ مشخص شد که این سیستم عامل محدودیت‌های زیادی در زمینه اجرا در دستگاه‌های مختلف دارد که یکی از آن‌ها شرط پشتیبانی از تراشه TPM بود. این موضوع باعث می‌شد تا نسخه رسمی ویندوز ۱۱ به طور کامل امکان اجرا روی کامپیوترهای مک را نداشته باشد. با این حال برخی از افراد نسخه‌های غیر رسمی از این سیستم عامل را روی کامپیوترهای مک خود نصب کرده بودند.

در این میان پارالل اعلام کرده که به زودی پشتیبانی از نسخه جدید سیستم عامل شرکت مایکروسافت را روی کامپیوترهای مک فراهم خواهد کرد. نایب رئیس ارشد تیم مهندسی در پارالل دسکتاپ در مصاحبه با وب‌سایت iMore اعلام کرده که به زودی پشتیبانی از این نسخه به کامیپوترهای مک خواهد آمد.

پارالل دسکتاپ ۱۶ در حال حاضر در مرحله تست‌های مختلف قرار دارد که امکان اجرای سیستم عامل‌های مجازی را به مک او اس مانتری می‌آورد. این نسخه قرار است پشتیبانی از ویندوز ۱۱ را نیز به کاربران کامپیوترهای مک ارائه دهد.

ویندوز ۱۱ در تاریخ ۲۴ ژوئن معرفی شده است اما هنوز بسیاری از مشخصه‌های این نسخه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و معلوم نیست که شرکت مایکروسافت تصمیم به تعبیه چه امکاناتی در این نسخه دارد. با این حال به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت محدودیت‌های مربوط به اجرای آن در کامپیوترهای مک را کاهش دهد تا کاربران بتوانند به صورت بهینه‌تر امکان دسترسی به نرم افزارهای مختلف را در محیط جدید این سیستم عامل داشته باشند. مایکروسافت تا به امروز اعلام کرده که کاربران نیازی به نگرانی در مورد تراشه TPM و عدم پشتیبانی آن در دستگاه‌های مک و دیگر کامپیوترهای شخصی نداشته باشند. با این حال هنوز پیش زمینه‌های زیادی برای پشتیبانی از ویندوز ۱۱ در کامپیوترهای مختلف وجود دارد که ممکن است در آینده نزدیک این محدودیت‌ها برطرف نشوند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2022 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت