لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپلیکیشن‌هایی که موقعیت مکانی کاربران را به سرورهای دیگر انتقال دهند، از اپ استور حذف می‌شوند

اپلیکیشن‌هایی که موقعیت مکانی کاربران را به سرورهای دیگر انتقال دهند، از اپ استور حذف می‌شوند

 شرکت اپل به تازگی تصمیم گرفته تا اپلیکیشن‌هایی که اقدام به انتقال اطلاعات مکانی کاربران به سرورهای دیگر می‌کنند را از اپ استور حذف کند.

بر اساس بخش 5.1.1 و 5.1.2 دستورالعمل و خط مشی شرکت اپل برای توسعه دهندگان، اپلیکیشن‌ها نباید داده‌های مربوط به موقعیت مکانی و محلی کاربران را به سرورهای متفرقه و شخص ثالث انتقال دهند. در نتیجه، اپلیکیشن‌های توسعه دهندگانی که از این خط مشی سرپیچی کنند از اپ استور حذف خواهد شد.

تا پیش از این، اپل برخی از اپلیکیشن‌هایی که اقدام به انتقال داده‌های مربوط به موقعیت مکانی می‌کردند را از اپ استور حذف کرده بود. اما حالا این شرکت تصمیم دارد تا به صورت جدی روی این اقدام اپلیکیشن‌ها نظارت داشته باشد و به ‌محض مشاهده نقض قوانین یاد شده، اپلیکیشن‌های خاطی را از اپ استور حذف کند.

برخی از تحلیلگران بر این باور هستند که اقدام جدید شرکت اپل برای حذف اپلیکیشن‌های خاطی در زمینه مقابله با ارسال موقعیت مکانی کاربران، به تصویب قانون مربوط به حفاظت داده‌های عمومی در اروپا باز می‌گردند. بر اساس این قانون، تمامی کمپانی‌های خوزه فناوری موظف هستند تا تمامی جزئیات مربوط به اطلاعاتی که از کاربران که در سرورهایی دیگر ذخیره می‌کنند را به صورت صریح بیان کنند و کاربران باید از این مسئله به طور کامل آگاهی داشته باشند.

بر همین اساس، توسعه دهندگان اپلیکیشن‌هایی که این مسئله را نقض کرده‌اند، باید صرف مدت زمان کوتاهی اقدام به حذف این قابلیت‌ها از دستگاه‌های خود کنند و یا کاربران را از این مسئله آگاه کنند.

اپل تلاش دارد تا با استفاده از تمهیدات امنیتی ویژه از حریم خصوصی کاربران در برابر نفوذ هکرها و دولت‌ها به اطلاعات شخصی کاربران محافظت کند. بر همین اساس این شرکت احتمالاً در آینده‌ای نزدیک، عرصه را برای کار بد افزارها و جاسوس افزارها در آیفون و آیپد تنگ‌تر خواهد کرد.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت