لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپل واچ از این پس به جای بلیت مترو هم کار می‌کند

اپل واچ از این پس به جای بلیت مترو هم کار می‌کند

 مدت‌ها است که شرکت اپل امکان پرداخت از طریق اپل واچ را به کاربران این ساعت هوشمند ارائه داده است و حالا کاربران می‌توانند از آن به جای بلیت مترو هم استفاده کنند. اپل مشخصاً این قابلیت را از ماه مه 2019 آماده عرضه به کاربران کرده بود و حالا به صورت تدریجی آماده عرضه به کاربران شده است.

نیویورک یکی از شهرهایی است که از این پس به کاربران خود اجازه می‌دهد تا از طریق اپل واچ بلیت متروی خود را پرداخت کنند. از این پس کاربران می‌توانند حساب اپل آیدی را به‌حساب سرویس خدمات‌رسانی شهرهای مختلف متصل کرده و از آن طریق با استفاده از اپل واچ اقدام به پرداخت بلیت مترو و اتوبوس کنند.

استفاده از خدمات حمل و نقل شهری لزوماً نیازی به استفاده از سیستم‌های احراز هویت نظیر وارد کردن رمز عبور اپل آیدی، فیس آیدی یا تاچ آیدی ندارد و با دوبار کلیک تائید روی ساعت کار خواهد کرد.

این ایده به‌خصوص برای دوره شیوع ویروس کرونا و میزان لمس و استفاده از موارد مختلف بسیار کاربردی است و می‌تواند برای بسیاری از افراد کاربردی باشد. 

استفاده از اپل واچ به عنوان بلیت در ایران

 امکان استفاده از اپل واچ به عنوان بلیت هنوز در ایران آماده عرضه نشده است؛ بااین‌حال بسیاری از کاربران مشتاق هستند تا هر چه سریع‌تر این امکانات در ایران نیز آماده عرضه شود. در این میان، در چند ماه گذشته شهرداری تهران با همکاری برخی از سرویس‌ها و خدمات ویژه امکان استفاده از آیفون به عنوان بلیت مترو در تهران را ارائه داده‌اند.

گفتنی است که ارائه این قابلیت در ایران نیازمند پشتیبانی از سرویس پرداخت Apple Pay هست که فعلاً برای بسیاری از کشورها عرضه نشده است. پشتیبانی از این سرویس پرداختی نیازمند همکاری مستقیم اپل با دست‌کم یکی از بانک‌های آن کشور خواهد بود. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420