لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

آیپد او اس ۱۵ برای مصرف زیاد رم از کاربر اجازه می‌گیرد

آیپد او اس ۱۵ برای مصرف زیاد رم از کاربر اجازه می‌گیرد

چندی پیش بود که گزارش‌های حاصل یکی از بررسی‌های فنی نشان داده بود که نسخه‌ها فعلی آیپد او اس امکان مصرف رم بیشتر از پنج گیگابایت را فراهم نکرده‌اند. حال در بررسی‌های آیپد او اس ۱۵ و آی او اس ۱۵ مشخص شده که این سیستم‌عامل‌ها برای مصرف بیشتر رم از کاربر درخواست اجازه می‌کنند.

اپلیکیشن‌هایی که برای عملکرد بهتر نیاز به مصرف بیشتر رم داشته باشند، باید پیش از استفاده میزان بیشتر رم از کاربر مجوز دریافت کنند. در حقیقت کاربرانی که از آیپد پرو M1 تولید شده سال ۲۰۲۱ با ۱۶ گیگابایت رم استفاده می‌کنند، برای اجرای نرم افزارهای حرفه‌ای باید حتما اجازه مصرف بیشتر رم را به اپلیکیشن‌های در حال استفاده خود بدهند.

تا پیش از این مشخص شده بود که ایپد او اس ۱۴ که به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار گرفته صرفا پنج گیگابایت از رم دستگاه را مصرف می‌کند. این در حالی است که آیپد M1 در نسخه‌های یک و دو ترابایتی مجهز به ۱۶ گیگابایت رم است، اما نسخه اخیر آیپد او اس از آن پشتیبانی نمی‌کند. آیپد او اس ۱۵ این امکان را برای کاربر ارائه داده که با اختیار خودش امکان مصرف رم بیشتر را برای اپلیکیشن‌ها مشخص کند که این موضوع باعث می‌شود تا روند کاری سیستم عامل بر اساس نوع کارکرد کاربر بهینه شود.

از طرف دیگر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها برای مصرف پیشفرض حافظه رم به مقدار حداکثری محدود شده‌اند و آن‌ها باید تاییدیه مربوط به هر اپلیکیشن را در زمان استفاده از کاربر دریافت کنند.

علاوه بر آیپد او اس ۱۵ شرکت اپل این امکان را در آی او اس ۱۵ نیز ارائه داده است که امکان مدیریت بهینه‌تر اپلیکیشن‌ها را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. گفتنی است که این موضوع باعث می‌شود تا روند کاربری و مالتی تسکینگ در آیفون و ایپد نیز بهینه‌تر شود.

عرضه این قابلیت در آی او اس ۱۵ می‌تواند نشان از آن داشته باشد که شرکت اپل در تولید ایفون ۲۰۲۱ که با عنوان ایفون ۱۳ یا آیفون ۱۲ اس شناخته می‌شود میزان بیشتری رم را در طراحی سخت افزاری در نظر خواهد گرفت.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت