لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپل بدرفتاری با کارکنان کارخانه تولید آیفون را بررسی می‌کند

اپل بدرفتاری با کارکنان کارخانه تولید آیفون را بررسی می‌کند

شایعات مربوط به استفاده از کارکنان اجباری در کارخانه‌های تولیدکننده قطعات آیفون سرورصدای زیادی به پا کرده و اخیراً گزارشی منتشر شده که ادعا می‌کند اپل در حال بررسی بدرفتاری با کارکنان کارخانه تولید آیفون است. ولی اپل اعلام کرده که این روند ممکن است حتی در جدی‌ترین حالت خود سال‌ها طول بکشد.

مثال خیلی مشخص آن مربوط به یک تأمین کننده چینی می‌شود که از کودکان کار استفاده می‌کرد، که بررسی اپل از آن سه سال طول کشید.

ماجرا از این قرار بود که هفت سال پیش در یکی از کارخانه‌های چین Suyin Electronic که تولید کننده پورت‌های کامپیوتری برای مک بوک بود، اپل متوجه شد دو جوان 15 ساله مشغول به کار هستند. اپل اعلام کرده بود که تا از غربالگری کارمندان زیر 16 سال در این کارخانه مطمئن نشود، کار را با آن‌ها ادامه نخواهد داد.

کارخانه تولیدی متعهد به بررسی این موضوع شد ولی اپل بعد از بررسی‌ها طی سه ماه، سه کارگر زیر سن قانونی از جمله یک جوان 14 ساله را پیدا کرد. اپل که بارها بابت استفاده از کارکنان زیر سن قانونی تذکر داده بود، به دلیل این تخلف تجارت خود را با این کارخانه متوقف کرد. در حالی که توقف ادامه همکاری سه سال طول کشیده و در این مدت پورت‌های HDMI، USB و غیره برای مک بوک‌های قدیمی طبق قرار داد قبلی در این کارخانه ساخته می‌شد.

قابل ذکر است که اپل در حذف فوری این گونه تأمین کنندگان همواره با مشکل مواجه است زیرا تولید کننده جایگزینی پیش بینی نکرده است. از طرفی تأمین کننده جدید سال‌ها طول می‌کشد تا با قوانین و استانداردهای دقیق اپل آشنا شوند و به آن درجه از تولید و کیفیت برسد.

گفته شده که قطع کامل ارتباط با چنین تأمین کنندگانی برای اپل امکان پذیر نبوده و این امر به کسب و کار آن‌ها صدمه‌ای جبران ناپذیر وارد می‌کند. حتی در یک مورد که تأمین کننده موارد ایمنی را رعایت نکرده و به طور مداوم قوانین کار را نقض می‌کرده، اپل همچنان به همکاری ادامه داده است.

اپل در برخورد با موارد نقض قوانین کار منعطف و از روی لطف برخورد کرده، به همین دلیل ممکن است انگیزه‌ای برای رعایت قوانین توسط تأمین کنندگان وجودت نداشته باشد. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت