لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

هشدار به کاربران آیفون 8 – آی او اس 11.3 با تاچ اسکرین‌های متفرقه سازگار نیست!

هشدار به کاربران آیفون 8 – آی او اس 11.3 با تاچ اسکرین‌های متفرقه سازگار نیست!

 اگر آیفون 8 به همراه تاچ اسکرین‌های متفرقه استفاده می‌کنید به هیچ وجه نباید آی او اس 11.3 را روی دستگاه خود نصب کنید.

کاربران آیفون 8 که تا پیش از این تاچ اسکرین دستگاه خود را با قطعات متفرقه تعویض کرده‌اند، به تازگی گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد مشکل با آی او اس 11.3 را منتشر کرده‌اند. این مشکلات تا به امروز توسط منابع رسمی اپل تائید نشده است. با این حال کاربران اعلام کرده‌اند که در صورت استفاده از نمایشگرهای متفرقه، آیفون 8 از کار میافتد و اصطلاحاً دستگاه Brick می‌شود.

اصطلاح Brick یا تبدیل شدن گوشی به یک تکه آجر به حالتی گفته می‌شود که گوشی هیچ گونه پاسخگویی با فرمان‌ها و فشار دادن دکمه Power نداشته باشد و دیگر نتوان آن را روشن و راه اندازی کرد.

بسیاری از تعمیر کاران متفرقه‌ای که در بازار فعالیت می‌کنند، از قطعاتی استفاده می‌کنند که توسط منابع رسمی مورد تائید اپل تأمین نشده‌اند. همین مسئله باعث می‌شود تا دستگاه‌هایی نظیر آیفون 8 در صورت آپدیت به نسخه جدید آی او اس، با مشکلاتی جدی مواجه شوند.

تا پیش از این نیز آپدیت‌های آی او اس برای آیفون‌های 6 اس که با تاچ اسکرین‌های متفرقه تعمیر شده بودند نیز مشکل داشت و باعث ایجاد دردسرهایی مشابه در دستگاه می‌شود. علاوه بر این، در سال 2016 آی او اس 9.2.1 برای آیفون 6 هایی که دکمه هوم آن‌ها با قطعات متفرقه تعویض شده بودند نیز مشکلی مشابه ایجاد کرده بود و به‌اصطلاح آن‌ها را Brick می‌کرد.

آیفون‌ها به صورت کلی از یک پردازنده اختصاصی برای کنترل نمایشگر استفاده می‌کنند. این تراشه در صورت آپدیت آیفون 8 به آی او اس 11.3 تنها با قطعات اصلی کار می‌کند و در صورت تعویض آن با قطعات مشابه، پاسخگویی دستگاه دچار مشکلاتی جدی می‌شود.

هنوز برای این مشکل راه کاری در نظر گرفته نشده است و تنها راه مقابله با آن پیشگیری از آپدیت به آی او اس 11.3 در آیفون 8 های دارای قطعه تاچ ال سی دی متفرقه است. توصیه می‌شود که در صورت نیاز به دریافت خدمات تعویض، از تعمیرکاران مورد تائید که از قطعات اصلی استفاده می‌کنند، کمک بگیرید.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت