لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

مشکل امنیتی سیری برای خواندن پیام‌ها رفع خواهد شد

مشکل امنیتی سیری برای خواندن پیام‌ها رفع خواهد شد

 شرکت اپل اعلام کرده که در طی آپدیت‌های نرم افزاری آینده، مشکل امنیتی دستیار هوشمند سیری برای خواندن پیام‌های حساس را رفع خواهد کرد.

در چند روز گذشته برخی از کاربران و تحلیلگران، گزارش‌هایی مبنی بر دسترسی دستیار هوشمند صوتی سیری به پیام‌های مخفی در زمان قفل بودن آیفون اشاره کرده بودند. این مشکل باعث می‌شود تا افراد ناشناس بتوانند از طریق فراخوانی سیری و ارسال دستورهای صوتی، به پیام‌های حساس و ایمیل‌های آیفون دسترسی داشته باشند.

این مشکل تا جایی پیشرفته است که می‌تواند پیام‌های دیده نشده کاربر در پیام رسان فیس بوک، وات اپ، ایمیل‌های حساب کاربر جیمیل و دیگر پیام‌ها را نیز با صدای بلند برای افراد ناشناس بخواند. سیری برای خواندن این پیام‌ها، از افراد درخواستی برای احراز هویت از طریق تاچ آیدی، فیس آیدی و یا رمز عبور نمی‌کند و همین مسئله باعث می‌شود تا حریم خصوصی بسیاری از کاربران به خطر بیافتد.

گفتنی است که این مشکل اولین بار توسط وب سایت برزیلی MacMagazine پیدا شده بود. در این میان اپل به تازگی اعلام کرده که از این مشکل امنیتی آگاه است و در توسعه دهندگان آی او اس در تلاش هستند تا در آپدیت نهایی آی او اس 11.3 مشکل یاد شده را برطرف کنند.

پیام‌های دریافتی به صورت پیش فرض در صفحه Lock آی او اس مخفی هستند و کاربران می‌توانند نحوه نمایش آن‌ها در صفحه قفل را از طریق تنظیمات، شخصی سازی کنند با این حال، iOS 11.2.6 امکان دسترسی کامل و دور زدن سیستم‌های امنیتی را به افراد ناشناس می‌دهد و آن‌ها می‌توانند از محتوای ایمیل‌ها و پیام‌های دریافتی آگاه شوند.

پیش بینی می‌شود که در آپدیت‌های آینده کاربران پیش از دسترسی به محتوای پیام‌ها و ایمیل‌ها از طریق سیری، در برابر سیستم‌های امنیتی و احراز هویت اپل قرار بگیرند تا امنیتی کلی آیفون‌های بیشتر از گذشته محفوظ باقی بماند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت