لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اتحادیه اروپا اپل را به توقف انحصارطلبی در اپل موزیک و اپ استور فراخواند

اتحادیه اروپا اپل را به توقف انحصارطلبی در اپل موزیک و اپ استور فراخواند

اخیراً گزارشی از رویترز منتشر شده که نشان می‌دهد نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا در مرحله نهایی کردن پرونده اتهام مبنی بر شکایت اسپاتیفای علیه انحصار طلبی اپل هستند.

در سال 2019، اسپاتیفای شکایتی علیه انحصار طلبی اپل به کمیسیون اروپایی ارائه داد. در این شکایت ادعا شده که اپل با اجرای قوانین اپ استور، قدرت انتخاب کاربر را محدود و موجب خاموش شدن خلاقیت و نوآوری می‌شود. همچنین اپل نقش بازیکن و داور را هم‌زمان ایفا کرده تا عمداً جلو فعالیت سایر توسعه دهندگان را بگیرد.

اسپاتیفای در ارتباط با انحصار طلبی اپل مخصوصاً تأکید کرد که 30 درصد از حق کمیسیون اپل در خریدهای درون برنامه‌ای از اپ استور، سرویس پخش موزیک را مجبور به دریافت شارژ ماهانه 12.99 دلار از مشترکین موجود بابت برنامه‌ ویژه در اپ استور می‌کند؛ در حالی که شارژ این برنامه ماهیانه 9.99 دلار است.

این کار اپل امتیاز غیرمنصفانه‌ای به او می‌دهد زیرا اسپاتیفای قادر به رقابت عادلانه با استاندارد اپل موزیک باقیمت شارژ ماهیانه 9.99 دلار در اپ استور نیست. در واقع اگر اسپاتیفای دریافت وجه از طریق اپ استور را انتخاب نکند، آنگاه اپل یک سری محدودیت‌های فنی و تجربه محدود شونده را در شرکت اعمال خواهد کرد.

همچنین گفته شده اپل موزیک در سرویس‌هایی مثل سیری،‌ هوم پاد و اپل واچ نسبت به اسپاتیفای و سایر رقبا برای کاربران در اولویت قرار گرفته است.

ظاهرا در پرونده اتهام نقض قوانین انحصار طلبی توسط اپل مشخص شده که این شرکت همچنین ضد رقابتی عمل کرده است. منابع مرتبط با رویترز اعلام کرده‌اند که EU به طور فعال در حال تهیه یک برگ اتهام علیه اپل بوده که احتمالاً تا قبل از تابستان برای این شرکت ارسال خواهد کرد.

احتمالاً اتحادیه اروپا برای این اتهام اپل را مجبور به پرداخت جریمه نقدی یا ارائه تغییراتی در مدل تجاری اپ استور برای کاربران اروپایی اروپا کند تا راه رقابت باز و تقویت شود.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2024 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/magapplenic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420