لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

نبرد اندرویدی‌ها برای تقلید از طراحی آیفون ایکس

نبرد اندرویدی‌ها برای تقلید از طراحی آیفون ایکس

 یکی از مهم‌ترین و پر سر و صداترین خبرهای هفته گذشته که در جریان کنفرانس جهانی موبایل منتشر شده بود، تقلید فوق‌العاده عجیب شرکت‌های تولید کننده تلفن‌های هوشمند اندرویدی از طراحی آیفون ایکس بود.

تقریباً تمامی شرکت‌های حاضر در جریان کنفرانس جهانی موبایل که سری جدید تلفن‌های هوشمند خود را رونمایی کردند محصولاتی تولید کردند که به طرز عجیبی به آیفون‌ها شبیه بود.

شرکت‌هایی نظیر هواوی، ایسوس، اوپو، لیاگو و UleFone محصولاتی را معرفی کرده بودند که  شباهت بسیار زیادی با تلفن‌های هوشمند جدید اپل داشت. تمامی اسمارت فون‌های اندرویدی جدید به لطف قابلیت‌های جدید اندروید اورئو مجهز به فرورفتگی مشابه با Notch بالای نمایشگر آیفون ایکس شده بودند در حالی که نمایشگر این تلفن‌های هوشمند و همچنین دوربین‌های جلویی آن‌ها لزوماً نیازی به این نوع طراحی نداشتند.

این در حالی است که اپل تا پیش از این و مشخصاً در جریان رویداد دوازدهم سپتامبر، در کنار معرفی آیفون ایکس، بارها به این مسئله اشاره کرده بود که اپل به منظور ارائه دوربین و سنسورهای تشخیص سه بعدی ترودپت مناسب با فیس آیدی و انیموجی‌ها مجبور به طراحی ناچ یا همان فرورفتگی نمایشگر آیفون ایکس شده است.

در حقیقت اپل به خودی خود این طراحی را بزرگ‌ترین ضعف آیفون ایکس می‌داند که تصمیم دارد آن را در سال جدید میلادی برطرف کند. این مسئله بعدها توسط بسیاری از تحلیلگران نیز تائید شد و شایعات ادعا کردند که اپل، آیفون‌های 2018 را با ناچ کوچک‌تر تولید می‌کند.

شرکت‌های مختلف فعال در زمینه تولید تلفن‌های هوشمند اندرویدی، سال گذشته بارها این طراحی اپل را به سخره گرفته بودند با این حال به نظر می‌رسد که همین شرکت‌ها در سال جدید برای تولید تلفن‌های هوشمند خود، دست به دامن همین عیب بزرگ آیفون ایکس شده‌اند و تصمیم گرفته‌اند تا به صورت کاملاً عمدی دستگاه‌های خود را با طراحی تقلید شده از اپل تولید کنند.

نبرد اندرویدی‌ها برای تقلید از طراحی آیفون ایکس

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2022 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت