لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اپل باید برای طبیعی صحبت کردن سیری به دادگاه برود

اپل باید برای طبیعی صحبت کردن سیری به دادگاه برود

 یک پتنت ترول به تازگی از اپل به دلیل قابلیت طبیعی صحبت کردن سیری شکایت کرده است و این کمپانی باید براینقض پتنت‌های مربوط به آن، به دادگاه برود.

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده توسط وب سایت Appleinsider، یک کمپانی پتنت ترول از اپل به دلیل نقض سه حق اختراع ثبت شده در ارائه نسخه جدید دستیار هوشمند صوتی سیری شکایت کرده است. این کمپانی ادعا کرده که ایده‌های اپل برای طبیعی‌تر کردن صحبت‌های سیری متعلق به کوپرتینویی‌ها نبوده است، بلکه این کمپانی ایده‌ها را بدون مجوز این کمپانی مورد استفاده قرار داده است.

این سه پتنت شامل مواردی نظیر قابلیت تشخیص و درک دستورهای صوتی کاربران توسط سیری، طبیعی صحبت کردن سیری و درک پاسخ‌های مربوط به هر یک از سؤال‌های پرسیده شده از این دستیار هوشمند می‌شود.

اپل در جریان کنفرانس جهانی توسعه دهندگان سال 2017 از قابلیت‌های جدید سیری رونمایی کرد که طی آن، سیری توان درک لحن کاربران را داشت و در عین حال می‌توانست با لحن‌های مختلفی با کاربران صحبت کند تا کیفیت تجربه کاربری با این دستیار هوشمند افزایش بیابد.

اپل برای ارائه این قابلیت‌ها از سه ایده نوین برای بهبود و درک مفاهیم دریافتی و ارسالی سیری استفاده کرده بود که حالا یک پتنت ترول به دلیل استفاده آن‌ها از اپل شکایت کرده است.

گفتنی است؛ پتنت ترول به شرکت‌ها یا اشخاصی گفته می‌شوند که از خود محصولاتی تولید نمی‌کنند، بلکه عمده فعالیت آن‌ها در زمینه ثبت پتنت‌ها و اختراع‌های مختلف خلاصه می‌شود. پتنت ترول ها در نهایت شکار شرکت‌هایی که با استفاده از ایده آن‌ها اقدام به تولید محصولات مختلف می‌کنند، اقدام به دریافت غرامت و در نهایت کسب درآمد می‌کنند.

گفتنی است که شکایت پتنت ترول‌ها معمولاً به دادگاه رفتن طرفین منتهی نخواهد شد بلکه، این کمپانی‌ها با دریافت مبالغی قابل توجه به عنوان غرامت، از شکایت خود صرف نظر می‌کنند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2021 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت