لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

نرم افزارهای بلاک کننده‌ی تبلیغات معمولا در اپ استور پذیرفته نمیشوند و اگر هم پذیرفته شوند، مجبور خواهند بود تا تعداد زیادی از کدهای خود را تغییر بدهند. اما چند روز پیش بود که برای اولین بار در تاریخ، یک نرم افزار بلاکر با دسترسی روت در اپ استور قرار گرفت. این نرم افزار که Been Choice نام دارد، به صورت روت، اتصالات را مانیتور میکرد و حتی قادر بود در داخل نرم افزارهای دیگر نیز تبلیغات را متوقف کند.

اما جالب اینجاست که تنها بعد از گذشت سه روز، این نرم افزار از اپ استور برداشته شده است و اگر به لینک آیتونز آن بروید، با پیام اشتباه مواجه میشوید و به صفحه‌ی دانلود آیتونز راهنمایی خواهید شد.

اما Been Choice تنها نرم افزاری نبوده که حذف شده است، اپل به همراه این نرم افزار، تعداد دیگری از اپلیکیشن های مشابه را که به سطح روت دسترسی داشتند، از اپ استور حذف کرده است. این نرم افزارها که همگی به عنوان ضدتبلیغات یا همان Ad Blocker در اپ استور عرضه شده بودند، به طور عمیقی، ارتباط اینترنتی کاربران را زیر نظر داشتند.

حذف شدن اپلیکیشن های بلاک کننده تبلیغات از اپ استور

یعنی اگر یک کیلوبایت داده از دیوایس خارج میشد یا به آن وارد میشد، باید از زیر فیلتر این نرم افزارها میگذشت و همین باعث میشود که حریم خصوصی و اطلاعات مهم و شخصی کاربران مورد تهدید قرار بگیرد.

اپل در این باره گفته است:

” ما به شدت از حریم شخصی و اطلاعات کاربران محافظت میکنیم و به همین دلیل تعدادی از نرم افزارهایی که با دسترسی به شاخه‌ی روت، امکان مانیتور کردن تمام اطلاعات دریافتی و خروجی داشتند را از اپ استور حذف کرده ایم . این دسته از نرم افزارها میتوانند اطلاعات کاربران را جمع آوری کنند و حتی ارتباطات امن نظیر SSL/TLS را دور بزنند.”

البته اپل اعلام کرده است که کاربران این دسته از نرم افزارها لازم نیست نگران باشند، زیرا متخصصان اپ استور درحال همکاری با توسعه دهندگان آنها هستند تا هرچه زودتر و با برطرف کردن موارد امنیتی، به اپ استور برگردند.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2022 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت