لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

امکان ساین‌آپ کردن بدون پسورد در آی او اس ۱۵ فراهم شد

امکان ساین‌آپ کردن بدون پسورد در آی او اس ۱۵ فراهم شد

شرکت اپل قابلیتی جدید را در آی او اس ۱۵ ارائه داده که بر اساس آن امکان سایت‌آپ کردن بدون پسورد برای کاربران فراهم شده است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که صرفاً با استفاده از فیس ایدی یا تاچ آیدی اقدام به ساین‌آپ در یک وب سایت کنند.

قابلیت یاد شده در یکی از جلسه‌های غیرعمومی WWDC 2021 معرفی شده است و از این پس کاربرانی که از سافاری برای مرور وب و وب‌سایت‌های مختلف استفاده می‌کنند، خواهند توانست تا با استفاده از این قابلیت ثبت نام و استفاده از امکانات ویژه وب‌سایت‌ها را داشته باشند.

شرکت اپل این قابلیت را تنها برای سافاری ارائه داده است و امکان استفاده از آن در مرورگرهای وب دیگر نظیر کروم و فایرفاکس که در آیفون و آیپد قابل نصب هستند، وجود نخواهد داشت. این قابلیت با عنوان passwordless sign up معرفی شده است و اپل برای تبلیغات آن شعار «حرکت به سوی فراتر از پسورد» را انتخاب کرده است.

کاربران می‌توانند از طریق این قابلیت به صورت سریع‌تر در وب‌سایت‌های مختلف ثبت نام کنند و نیازی به طی کردن پروسه‌های پیچیده نخواهند داشت. فناوری استفاده شده برای ارائه این قابلیت Passkeys نام دارد که بخشی از Keychain در ایکلود است و به کاربران امکان احراز هویت سریع به صورت آنلاین را فراهم می‌کند.

اپل از همین حالا ابزارهای توسعه وب‌سایت‌ها برای ارائه این سیستم احراز هویت جدید را به توسعه‌ٔدهندگان ارائه داده است و آن‌ها را برای ارائه امکاناتی بهتر راهنمایی کرده است.

گوگل و مایکروسافت نیز از قابلیت‌های مشابه در برخی از وب سایت‌ها پشتیبانی می‌کنند. در ماه گذشته مایکروسافت اعلام کرده بود که بیش از ۲۰۰ میلیون اکانت از طریق همین شیوه نوین ساخته شده است.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت