لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

ایرپلی می‌تواند یک مک را به مانیتور یک مک دیگر تبدیل کند

ایرپلی می‌تواند یک مک را به مانیتور یک مک دیگر تبدیل کند

یکی از قابلیت‌هایی که شرکت اپل به در جریان رویداد WWDC 2021 از آن رونمایی کرد، مربوط به امکان تبدیل مک به یک مانیتور یا اسپیکر دستگاهی دیگر بود.

از طریق مک او اس مانتری کامپیوترهای مک میتوانند تصاویر یک دستگاه دیگر نظیر مک بوک یا آیمک را به صورت بی‌سیم دریافت و آن را پخش کنند. علاوه بر این ایرپلی این امکان را فراهم کرده که موسیقی‌ها و محتوای صوتی دیگر را از آیفون، ایپد و مک دریافت و در اسپیکر یک کامپیوتر مک دیگر پخش کنند. این قابلیت تا پیش از این در دستگاه‌های مک قابل استفاده نبود و کاربران برای دسترسی به اهدافی مشابه باید از نرم افزارهای شخصی ثالث و متفرقه استفاده می‌کردند.

این قابلیت جدید باعث می‌شود تا کاربرانی که نیاز به استفاده از سیستم عامل مک همراه با دو یا چند مانیتور دارند، در صورت دسترسی به دو کامپیوتر مک از مانیتورهای داخلی آن‌ها استفاده کنند. به فرض مثال اگر کاربری یک مک بوک و یک آیمک روی میز خود داشته باشد، می‌تواند آیمک را به مانیتور دوم مک بوک خود تبیدل کند و این کار بدون نیاز به اتصال سیمی انجام خواهد شد و کاربران با چالش‌های پیشرفته برای پخش آن مواجه نخواهند بود.

گفتنی است که این قابلیت در مقیاسی که اپل در دستگاه‌های خود توسعه داده، در محصولات رقیب وجود ندارد. بسیاری از دستگاه‌های ویندوزی و اندرویدی از فناوری Miracast یا WiDi استفاده می‌کنند که امکاناتی مشابه اما با محدودیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد. اپل با ارائه این قابلیت جدید محدودیت‌های مربوط به استفاده از نمایشگر و اسپیکرهای با کیفیت کامپیوترهای مک را از بین برده است.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت