لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

اجرای اپلیکیشن‌های آیپد و آیفون در مک به صورت تمام صفحه ممکن شد

اجرای اپلیکیشن‌های آیپد و آیفون در مک به صورت تمام صفحه ممکن شد

اپل روز گذشته اقدام به عرضه مک او اس Big Sur نسخه 11.1 کرد و حالا کاربران می‌توانند امکان اجرای اپلیکیشن‌های آیپد و آیفون را در کامپیوترهای مک داشته باشند.

تا پیش از این نیز شرکت اپل امکان اجرای نرم افزارهای توسعه داده شده برای آی او اس و آیپد او اس را روی مک بوک‌های مبتنی بر تراشه M1 تایید کرده بود و حالا این اپلیکیشن‌ها آماده اجرا روی کامپیوترهای مبتنی بر اپل سیلیکون هستند.

از این پس توسعه دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های آیپد و آیفون را در ابعاد نمایشگر مک بوک اجرا کنند و به صورت مستقیم و بدون نیاز به دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس و آیپد او اس اپلیکیشن‌ها و بازی ها را اجرا کنند.

برای دسترسی به این اپلیکیشن‌ها کافی است اپلیکیشن‌هایی که عبارت Designed For iPad/iPhone در اپ استور دارند را پیدا کرده و از آن طریق اقدام به نصب اپلیکیشن‌های مختلف کنند.

در حال حاضر برخی از توسعه دهندگان اقدام به تست این قابلیت کرده اند. تعدادی از اپلیکیشن‌هایی که در تست آنها به خوبی اجرا شده است که یکی از مهم ترین آنها اپلیکیشن استریم محتوای ویدیویی HBO Max است که به بهترین نحوه ممکن کارهای مختلف را انجام می‌دهد.

شرکت اپل تصمیم دارد تا با ارائه این قابلیت به توسعه دهندگان امکان تست بهتر اپلیکیشن‌های در حال ساخت را بدهد تا از آن طریق کیفیت اپلیکیشن‌های توسعه داده شده برای آیفون و آیپد بهبود پیدا کند و کاربران بتوانند به بهترین نحوه ممکن کارهای موردنیاز خود را انجام دهند.

با توجه به این موضوع قرار است اپلیکیشن‌های بیشتری آماده عرضه به کاربران شوند که امکان اجرا در مک بوک‌های مبتنی بر تراشه M1 را داشته باشند و محدودیت‌های کمتری را برای توسعه دهندگان ایجاد کنند. 

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2023 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت