لطفا جهت استفاده از اپلیکیشن دستگاه خود را بچرخانید!

آیا برچسب‌های حریم خصوصی اندروید همانند آیفون ایمن هستند؟

آیا برچسب‌های حریم خصوصی اندروید همانند آیفون ایمن هستند؟

شرکت گوگل در اوایل سال جاری اعلام کرد که تصمیم به رونمای از برچسب‌های حریم خصوصی مشابه با اپ استور در دستگاه‌های اندرویدی دارد و حالا بررسی‌ها در مورد قدرت برچسب‌های حریم خصوصی اندروید نیز نظر داده‌اند.

برچسب‌های حریم خصوصی در مورد داده‌های جمع‌اوری شده توسط اپلیکیشن‌ها در اپ استور توضیح می‌دهند و حالا گوگل تصمیم دارد تا مشابه همین قابلیت‌ را در اختیار کاربران اندروید قرار دهد. در این میان، گوگل اطلاعاتی را در بخشی با عنوان Safty (امنیت) ارائه داده است که به کاربران امکان مشاهده محتوای جمع‌آوری شده از طرف کاربران را نشان می‌دهد. اندروید قرار است از سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ میلادی مجهز به این امکان شود و قابلیتی ویژه را در اختیار کاربران قرار دهد.

در این میان بررسی‌های اولیه نشان ‌می‌دهد که شرکت گوگل نظارت زیادی روی اپلیکیشن‌های عرضه شده در پلی استور ندارد و بیشتر تمرکز آن روی نحوه پرداخت اپلیکیشن‌ها و کنترل فعالیت توسعه‌دهندگان است. تحلیلگران امنیتی ادعا کرده‌اند که شرکت گوگل در توسعه و ساخت این قابلیت امنیتی تلاش زیادی را برای برطرف کردن محدودیت‌های مربوط به نشت اطلاعات و حفظ امنیت کاربران را در اختیار کاربران می‌کند.

با وجود تمامی انتقادهایی که علیه برچسب‌های حریم خصوصی اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی وارد شده قرار است کاربران اندروید بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد نحوه جمع آوری اطلاعات توسط اپلیکیشن‌ها بدانند. این اطلاعات ممکن است البته غیرواقعی باشند و شرکت گوگل هرگز صحت این اطلاعات را به طور کامل مشخص نکند.

علاوه بر این شرکت گوگل شاید هرگز نتواند قابلیت محدودسازی اپلیکیشن‌ها برای ردیابی اطلاعات شخصی کاربران را آماده عرضه کند. دلیل این موضوع نیز مشخصا به ماهیت تبلیغ محور شرکت گوگل و اندروید به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات آن مربوط است. قیمت پایین لایسنس اندروید مشخصا به دلیل پشتیبانی آن از تبلیغات متعدد است. این در حالی است که پلتفرم آی او اس کاربر محور است و این موضوع باعث حفظ بیشتر اطلاعات کاربری افراد می‌شود.

اپل اِن آی سی،

کپی‌رایت © 2022 اپل اِن آی سی. تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ میباشد.

خطا در اتصال به سرور، شما در حالت آفلاین هستید!

نسخه جدید اپلیکیشن منتشر شده است!

بروزرسانی
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • جهت نصب اپلیکیشن پس از کلیک بر روی کلید زیر، در پنجره باز شده در سمت راست نوار آدرس مرورگر خود بر روی گزینه Install کلیک نمایید.

لغو و بازگشت
راهنمای نصب اپلیکیشن
اپلیکیشن مولتینا اِستور

با نصب وب اپلیکیشن فروشگاه، میتوانید از امکانات ویژه اپلیکیشن نظیر مشاهده حالت آفلاین و ... استفاده نمایید.

  • در نوار پایین مرورگر دکمه Share را لمس نمایید.

  • سپس در منو باز شده، در قسمت پایین، گزینه Add To Home Screen را انتخاب نمایید.

  • و در صفحه باز شده در قسمت بالا سمت راست، با لمس گزینه Add اپلیکیشن را نصب نمایید.

لغو و بازگشت